K’nın Sesi, kadınların, kuirlerin hikayelerinin merkeze alındığı bir podcast kanalı. Her sezon üç boyutlu ses tasarımıyla hazırlanmış oyunlar yayımlıyoruz ve dinleyiciyi tiyatro izleme deneyimine yaklaştırarak hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Her oyunu, oyunun hikayesinden ve temasından hareketle gerçekleştirdiğimiz sohbetler takip ediyor.

İlk sezonumuzun  ardından podcast yayıncılığında farklı ve az temsil edilen seslere eğitim, ekipman ve kaynak sağlayan Google Podcasts Creator Programı’na dünya çapında seçilen 20 ekipten biri olduk. Üç ay boyunca podcast endüstrisinin önde gelen isimlerinden aldığımız  eğitimin ardından Mart 2021’de 2. sezonumuza başlayacağız.

Beril Sarıaltun

Müzisyen, ses tasarımcısı, yapımcı

Beril Sarıaltun, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Berklee College of Music’te Elektronik Müzik ve Ses Teknolojileri programını tamamlamıştır. Vurmalı çalgılar enstrümancılığının yanı sıra elektronik müzik prodüksiyonu ve ses tasarımı yapmaktadır. Müzik sektöründe alternatif ve çağdaş seslere olanak sağlayan  bir yapım şirketi  olan BGST Records’ta yapımcı olarak çalışmaktadır. Dünyada müzik teknolojilerinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması için kurulan Beats By Girlz eğitim ve müfredat ağının bir temsilcisi olarak Beats By Girlz Türkiye ayağının kurucusudur. Temel Müzik Eğitimi, Müzik Teknolojileri ve Ableton Live Eğitimi gibi başlıklarda eğitmen olarak çalışmakta ve atölyeler düzenlemektedir.

 

Dilek Şenyürek

Görsel Tasarım

Dilek Şenyürek 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini 2007 yılında, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Anabilim dalında tamamladı. Avrupa merkezli Sosyal Hizmet projelerinde çalıştı. 2011 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden diplomasını 2017 yılında aldı. Aynı yıl ilki düzenlenen Base Genç Sanatçı Platformu Sergi Seçkisi’nde yer aldı. BGST Tiyatro ile yolları kesişti; Zabel oyunu için büyük boyutlu kanvaslara karışık teknik çalışmalar gerçekleştirdi. Başta oyun afişi ve kapak illüstrasyonlari olmak üzere dijital içerik üretiyor. Tasarımcı olarak sahne sanatları prodüksiyonlarında yer alıyor. Tuval üzerine karışık teknik kullanarak elde ettiği resimleriyle karma sergilere katılıyor. Tahta Baskı’ya ilgi duyuyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Duygu Dalyanoğlu

Yazar, Yönetmen, Oyuncu, Yapımcı

Duygu Dalyanoğlu 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Lisans öğrenimi boyunca Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda tiyatro faaliyeti gösterdi. 2009 yılından bu yana BGST Tiyatro’da oyunculuk, oyun yazarlığı ve yönetimi, yayıncılık alanlarında çalışıyor. 2016 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2020’de Kadir Has Üniversitesi, Kadın Çalışmaları programında doktora eğitimine başladı. 2017-2018 sezonunda Aysel Yıldırım ile birlikte kaleme aldığı Zabel oyunu ile Tiyatro Eleştirmenler Birliği Ödülleri ve Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri tarafından “Yılın Yerli Oyun Yazarı” ödülüne layık görüldü. 

Nihal Albayrak

oyuncu, yapımcı, iletişimci

Nihal Albayrak 2004 yılından beri pek çok tiyatro oyununda oyunculuk yapmanın yanı sıra, bağımsız filmlerde ve güncel sanat projelerinde rol almış; kültür-sanat etkinlikleri organizasyonu ve iletişiminde uzmanlaşmıştır.  2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları (BÜO)’nda başladığı tiyatroculuğa 2010 yılından beri BGST Tiyatro bünyesinde devam etmektedir. Nihal ayrıca, görsel sanatlar ve gösteri sanatları alanlarında transfeminist politika ile sınırlar ötesi üretim yapan “kankaproductions” ağının bir üyesidir. Kadın hakları ve LGBTİ+ hakları konusunda gönüllü faaliyetlerde yer alan Nihal kuir-feminist bir perspektif ile sanat alanları kurmaktan; kadın ve kuir sanatçılarla çalışmaktan büyük mutluluk duyar.

Özlem Aslan

editör

Özlem Aslan, ekoloji ve toplumsal cinsiyet alanlarında çalışmalar yürüten bir akademisyendir. Toronto Üniversitesi’nden siyaset bilimi alanında doktorasını alan Özlem, 2019 yılından beri Türkiye’de çalışmaktadır. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde şehir politikaları,siyasi coğrafya gibi alanlarda ders vermektedir. Özlem aynı zamanda Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar dergisinin kurucu editörlerindendir.

Zeynep Cansu Oral

videographer

Zeynep Cansu Oral 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Lisans öğrenimi boyunca Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü’nde faaliyet gösterdi. Mezun olduktan sonra çeşitli ajanslarda videographer ve sosyal medya uzmanı pozisyonlarında çalıştı. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi’nde Etkinlikler Yönetmeni olarak çalışmakta ve video üretim faaliyetlerine freelance devam etmekte.

K'nın Sesi Bülteni

K'nın Sesi içeriklerinden haberdar olmak, bölümlerimizle ilgili görüşlerinizi paylaşmak için bize ulaşın.

EN